Octy

Octy Bieszczadzkiej Spiżarni, produkowane wyłącznie z pełnowartościowych owoców, są poddane długiej, tradycyjnej metodzie produkcji. Charakteryzują się złożonym bukietem smaków i zapachów. Powstają w wyniku naturalnej, niczym nie przyspieszonej fermentacji.  Fermentacja alkoholowa przy otwartym procesie produkcji i stałym natlenieniu dzięki bakteriom z rodziny Acetobacteraceae, przechodzi w cichą fermentację octową. Powolny proces trwa od kilku do kilkunastu tygodni. 
Po zakończonej fermentacji octowej ocet dojrzewa od trzech do dwunastu miesięcy.
Octy Bieszczadzkiej Spiżarni nie są poddawane pasteryzacji i filtrowaniu, nie zawierają sztucznych “polepszaczy” i konserwantów takich jak siarczyny. Nie są one aromatyzowane w żadnym stopniu, nie zawierają wzmacniaczy smaków ani żadnych barwników.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Jakie są nasze octy?

  • Niepasteryzowane – Proces pasteryzacji, czyli proces konserwacji za pomocą podgrzewania do wysokiej temperatury, zabija wszystkie zawarte w occie mikroorganizmy. Ocet niepasteryzowany, zachowuje wszystkie naturalne właściwości wynikłe z procesu wielomiesięcznej fermentacji. Nawet po zabutelkowaniu zachodzą w nim aktywne procesy dojrzewania, zatem z biegiem czasu taki ocet stanie się jedynie bogatszy – zyska wzmocnienie aromatu i smaku, klarowność i ciemniejszą barwę. Zmiany te świadczą jedynie o wysokiej jakości produktu. Dzięki nieprzerwanej cichej fermentacji staje się on jeszcze bogatszy i smaczniejszy.
  • Niefiltrowane – Ocet niefiltrowany to taki, który nie został przecedzony, przefiltrowany ani oczyszczony w żaden inny sposób, aby uzyskać ocet klarowny. Ocet taki zawiera więcej od filtrowanego składników odżywczych, w tym żywych kultur bakterii. Na dnie znaleźć można osad owocowy, na górze będzie się czasem rozwijać matka octowa, czyli biofilm składający się z celulozy, żywych kolonii bakteryjnych i drożdży. Przypomina ona w dotyku galaretowatą substancję pływającą w occie. Świadczy to o wysokiej aktywności mikrobiologicznej.

* Wszelkie informacje na naszej stronie nie stanowią porad medycznych, opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanych do indywidualnej sytuacji osób czytających. Uzyskane informacje, zasięgnięte zostały z wielu ogólnie dostępnych artykułów popularno – naukowych, przeprowadzonych badań ale stanowią jedynie zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów, ziół czy innych przez nas sprzedawanych produktów. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.